כל מה שחשוב בבחירת מעצב גינות

 

גינות הפכו להיות סימן היכר של מרחבי החוץ בבתי יוקרה, בבתי מלון, במוסדות ציבור חשובים וכחלק מתכנון הנוף של ערים מרכזיות בארץ ובעולם. למרות שנראה שעיצוב הגינה פשוט יחסית, הוא תוצר של תהליך תכנון ממושך המשלב עקרונות אסתטיים עם פרקטיקה מעשית. עיצוב הנוף חייב לשלב מודעות למראה של הגינה מכל זווית, החל משער הכניסה למקום ועד לתצפית ממרפסת הבית. במאמר זה נעמוד בקצרה על הנתונים שיש לקחת בחשבון לפני עיצוב גינות מעוצבות.

צורכי הדייר ומשפחתו נגישות גינון דשא ושטחי החוץ

כל תהליך עיצובי מתחיל מסקירת השטח שיוקצה לעיצוב הגינה. מצאו מעצב המגיע אליכם לפגישת ייעוץ ראשונית ומסוגל להקשיב לצורכי הבית ולחשוב מחוץ לקופסה כיצד להשתמש בחלל בצורה הנכונה ביותר. האפשרויות בתחום הזה עצומות: יש גינות   ענקיות, המשלבות שטחי צמחיה רחבי ידיים שבהם מתפתל שביל עשוי אבנים. אחרים מעדיפים גינת זן שתשלב מזרקה, פסלי אבן, עצי נוי ופינות ישיבה  .

נדרש ניסיון רב של שנים בתחום של עיצוב נוף כדי לדעת איזו תחושה הגינה תשרה על המבקרים, בהתאם לאיזון בין האלמנטים השונים בתוכה. השפה העיצובית צריכה להיות אחידה, והתנועה בגינה לצד  מתוכננת היטב.

קיימים לעיתים גם מגבלות שונות בחלל, כמו שטחי חוץ המתוחמים בגדר מכיוונים שונים או נושקים לכביש. כאן, נדרשת יצירתיות רבה כדי ליצור גן מרהיב למתבונן מבחוץ מחד, תוך שמירה על פרטיותכם באמצעות חציצה מאידך.

לכן, כאשר אתם בוחרים מעצב גינות יוקרה חשוב לבחון את הניסיון שלו בתחום ולראות את פורטפוליו גינות היוקרה שעיצב בעבר. אל תתייחסו לתיעוד העבודות הקודמות כקטלוג, משום שהגינה שלכם תזכה לעיצוב אישי ושונה, שישקף בצורה הטובה ביותר את התחושה שתרצו להשרות על המבקרים בגינה.


 

הדמיית תלת־ממד של התוצאה הסופית

בעבר הרחוק אדריכלי נוף היו משתמשים בתוכניות נייר  כדי ליצור את הסקיצה הראשונית לגינה בהתאם לדרישותיכם, ומציגים לכם תמונה כללית שתשקף איך הגינה תראה בסיום הפרויקט.

היום, בזכות פלאי הטכנולוגיה, ניתן ליצור הדמיה תלת־ממדית מרשימה הכוללת את הטקסטורות העדינות של כל אחד מהאלמנטים שיהיו בחלל. תוכלו לראות כל אבן בגדר הבנויה, את צורת המזרקה או הפסלים בחוץ. תוכלו להתרשם מהדרך שבה יריעות הדשא יפרשו בחלל הגינה ואפילו לדמיין איך הגינה תראה בתאורה טבעית ביום או הצללות ובתאורת מפוקדת לשעות חשכה.

היכולת לראות את התנועה מהבית לגינה, משער הכניסה לתוך הבית והתנועה בתוך הגינה בהדמיה זו יעניקו לכם את היכולת לשנות את הסקיצה הראשונית בהתאם לצורך ולהוסיף לה אלמנטים חדשים. כאשר תיגשו להתחלת הפרויקט כבר תוכלו לדעת בדיוק כיצד הוא יראה.

חשוב לדעת כי לא כל אדריכל נוף יודע לספק הדמיית תלת־ממד מקצועית. נדרש ניסיון רב בתחום עיצוב גינות  , ויכולת טכנית המשלבת את העיצוב היצירתי עם דיוק ברמה בלתי מתפשרת. כאשר תגיעו לעיצוב הגינה בפועל, כל נתון שהופיע בהדמיה יהיה משמעותי מאד כדי לשמור על הקומפוזיציה ההרמונית של האלמנטים השונים בגינה.


 

שלב הביצוע – מתחילים ליצור את גינת החלומות שלכם

לאחר אישור הסקיצה הראשונית בהתאם להדמיה הסופית אפשר להתחיל ליצור את גינת החלומות שלכם. חשוב למצוא את המעצב שילווה אתכם מהצעד הראשון ועד לרגע שבו תוכלו לפסוע בגינה, לנשום את האוויר הצלול ולהתרשם מפינת החמד שנוצרה במרחב הביתי שלכם.

ישנה חשיבות עליונה למציאת המעצב שידע ליישם בפועל את התכנון, יבחר בחומרי הגלם המתאימים לעיצוב כל שלב בפרויקט בהתאם לתוכנית־האב וכמובן באקלים ובכיווני השמש , ויממש את התוכנית בהתאם לקנה המידה המתאים. טעויות ביישום התוכנית יכולות לגרום לגינה להראות מרושלת ולפגוע במראה שטחי־החוץ של הבית.

ידוע, כי שטחי החוץ מהווים חלק בלתי נפרד מהאווירה שהבית משרה מהרגע הראשון שנכנסים אליו, והם קובעים גם את אופיו של הבית. לכן, חשוב כבר בהתחלת הפרויקט למצוא את אנשי המקצוע הנכונים שיבצעו כל שלב, החל מהקמת התשתית לגינון וההשקיה ועד להוספת התאורה המתאימה, הספסלים והפסלונים שיהפכו את הבית שלכם למיוחד במינו.

הדרך הקלה והפשוטה לעשות זאת היא למצוא מעצבת  אחת שמעניקה את כל השירותים הללו משלב הייעוץ הראשוני, דרך התכנון וכלה בביצוע הפרויקט עצמו. כך, אתם יכולים לצפות בתהליך ואינכם צריכים לדאוג לקשר בין המעצב לקבלנים המבצעים את העבודות. כך, תוך זמן קצר תגלו איך הבית שלכם נראה נפלא בתוך מתחם ירוק ומרהיב, עם אווירה מיוחדת במינה, שמעניקה השראה בכל פעם שאתם מבלים את שעות הפנאי לבדכם או מארחים חברים ובני משפחה.  

לסיכום, גינה היא מקום שמעניק השראה ומשמש כהמשך ישיר של עיצוב הבית. לכן, חשוב למצוא מעצב גינות מקצועי שידע לתכנן את הגינה מא' ועד ת'. לפני קבלת החלטה, הביטו בעיצובים הקודמים של אותו מעצב גינות וגלו האם הסגנון שלו תואם את הציפיות שלכם. כדאי להכין מראש את הרשימה של האלמנטים שאותם הייתם רוצים להוסיף לגינה, ולהיות פתוחים לרעיונות עיצוביים חדשים על בסיס ניסיונו של האדם המלווה אתכם בפרויקט.

 

מעוניינים לחדש את הגינה, אך מתלבטים?

השאירו פרטים ונשמח לתת לכם ייעוץ טלפוני מקיף לגמרי בחינם!

 

 


 

כל מה שחשוב בבחירת מעצב גינות